Vývoj a výzkum

Naší velkou vášní je se neustále zdokonalovat v tom, čím se zabýváme. Hodně času věnujeme vývoji výrobků. Tento čas nás velmi baví. Je to nekonečné objevování nových materiálů, vytváření nových technologií a samozřejmě s nimi spojené testování produktů.

Vše se odehrává od roku 2021 hlavně v naší laboratoři, která je vybavena nejmodernějšími přístroji, které jsme si nechali individuálně vyrobit pro naše účely. Před samotnou výrobou monitorujeme proces hoření svíčky a testujeme ji v různých prostředích, podmínkách a podle způsobu používání ji vyvíjíme tak, aby správně fungovala a byla šetrná k vašemu zdraví u vás doma, v restauraci, wellness i jiných prostorech.

Sledujeme technologické trendy a v poslední době se zabýváme a vyvíjíme hlavně svíčky, které jsou spojené s elektronikou chytré domácnosti.

Fotografie z laboratoře

Pořízení technologických zařízení v rámci dotačního projektu:

Všechny tyto technologie budou používány k rozšíření výzkumných a vývojových aktivit při řešení vlastností hydrocarbonových svíček a jejich knotů.

  • Zařízení pro testování a monitorování hoření svíček s termoregulačním boxem
  • Systém pro stanovení bodu skápnutí a měknutí
  • Termojednotka pro barvící směsi
  • Termoregulační jednotka se specifickou úpravou
  • Ruční sítotisk

O naší výrobě

Svíčky jsou vyráběny individuální technologií Unipar, která spočívá v tom, že se jako základní surovina používá hydrocarbon, který neobsahuje síru a oleje.

Svíčky u nás nejsou odlévány, ale jsou vyráběny lisováním za studena, kdy se hmota svíčky při hoření mění pouze ve vodní páru a oxid uhličitý.

Technologie Unipar zabezpečuje i to, aby se knot ve svíčce při hoření neutápěl a svíčka tak hoří vysokým, čistým a jasným plamenem bez stékání.

Více informací o výrobě

Prodejny

Instagram unipar.photos

Náš web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací